Історія бібліотеки

    Кожна бібліотека - це храм книги, дзеркало історії нашої держави.
   Бібліотеки намагаються достойно виконувати свою духовну місію у суспільстві, не випадково середньовічний мислитель  Еразм Роттердамський казав: "Моя батьківщина там, де моя бібліотека".
   На території сьогоднішньої Озерської сільської ради довгий час функціонувало дві бібліотеки: Гаївська і Озерська.
   Коріння Гаївської сільської бібліотеки сягає в давнину. Спочатку це була хата-читальня, а пізніше Преображенська сільська бібліотека. Так в минулому називалась вона, чия назва походила від назви села Преображе.
   Бібліотека знаходилась в старенькому клубі, від якого тепер не залишилося і сліду. Працювала тут бібліотекарем Гурба Христина Миколаївна. Приміщення бібліотеки займало лише одну невеличку кімнатку, де і знаходився весь фонд бібліотеки. А нараховував він близько двох тисяч екземплярі в книг. Обслуговувала бібліотека до 200 читачів, серед яких були і діти і дорослі. Вечорами тут збиралися жінки, щоб повишивати, разом прочитати цікаву книгу або просто порозмовляти, довідатися про цікаві новини тодішнього життя. Трохи пізніше бібліотека змінила своє місце розташування, перебравшись в сільську хату, в якій проживала Ящук Ганна.
   Тут під бібліотеку була надана також одна кімнатка. А згодом бібліотеку розмістили в будинку Стахник Софії, де знову була відпущена кімната. Змінився і працівник бібліотеки. Ним стала Ящук Ганна Петрівна. З роками дещо збільшився і фонд і кількість читачів. За словами Ганни Петрівни, доводилося працювати нелегко. Часто займалася книгоношами.
Ящук Ганна Петрівна (зліва)

   
Ганна Ящук із юними читачами

   У вересні 1959 року прийняла бібліотеку від Ганни Ящук інший бібліотекар Козіціна Раїса Михайлівна (Демчук). Обслуговувала бібліотека, за словами Раїси Михайлівни, 365 читачів, серед яких основну частину становили діти - 250 читачів -дітей. Фонд бібліотеки нараховував 3,5 тисячі екземплярів книг. Серед масових заходів найбільш поширеними були читацькі конференції, літературні вечори і усні журнали. Працювала Козіціна Р.М. в даній бібліотеці до 1964 року. А тоді її було переведено в Бодяцівську сільську бібліотеку, а на її місце з`явилася Валентина Василівна Приходько. Нова бібліотекар довго не затрималася на даній роботі. Через декілька місяців вона звільнилася, а бібліотека перейшла до рук нового працівника. Це була Віра Бартосевич. Відтепер вся робота була покладена на неї.
   В 1969 році в селі Гайовому був побудований новий будинок, де розмістився медичний пункт і квартира для працівника цієї установи. А через чотири роки половину даного будинку було надано для розміщення в ній бібліотеки. І першим працівником в новому приміщенні була Скарвінко Марія Степанівна.
   У 1978 році на зміну Скарвінко прийшла працювати в Гаївську бібліотеку Ніна Іванівна Галас (Андрійчук). Працювала Ніна Іванівна в даній установі 8 років, а потім обрана була секретарем Озерської сільської ради. Фонд бібліотеки на той час становив більше 9 тисяч екземплярів книг, серед якого 3,5 тисяч дитячої літератури. А обслуговувала бібліотека 350 читачів. За хорошу і сумлінну роботу з читачами, за впровадження нових форм і методів в бібліотечній справі Ніна Іванівна була нагороджена почесними грамотами.
Ніна Іванівна Андрійчук (в центрі)

   Після закінчення Луцького культурно-освітнього училища в 1986 році на посаду старшого бібліотекаря була призначена Галущак Любов Петрівна, яка працювала два роки.
    В 1988 році в Гаївську бібліотеку прийшла працювати Літвінцова (Возна) Світлана Іванівна.
   Історія бібліотеки села Озеро розпочинала свій шлях з хати читальні. Сюди переважно сходилися люди у вільний час, щоб поспілкуватися, взяти почитати якусь книгу. Згодом назву "хата-читальня" було перейменовано на "бібліотеку". Люди на посаді завідуючих бібліотекою змінювались. В 1951-1952рр. тут працювала Віра Даїтова, в 1953-1957рр. Кунц (Бартащук) Ніна Федорівна, в 1960-х роках Мачиброда Галина Іванівна з с. Сокиричі, потім Ройко Людмила, Клавдія Артемівна з Ківерець. В 1976 році в бібліотеці села Озеро почала працювати Клавдія Василівна Міщук із села Завітне. Значний внесок у розвиток бібліотечної справи в селі Озеро зробила Неоніла Панасівна Лис, яка працювала тут багато років.
Лис Неоніла Панасівна

   З будівництвом нового Будинку культури бібліотека перемістилася в нове приміщення  цього закладу, де для неї були виділені просторі кімнати.
   Неоніла Панасівна за свою сумлінну багаторічну працю була нагороджена грамотами, а також користувалася авторитетом серед односельців.
   В 1997 році бібліотеку-філію №42 села Гайове було закрито, у зв'язку зі скороченням мережі бібліотек. Її фонд було передано в бібліотеку села Озеро, де працювала Неоніла Панасівна. А в травні 1998 року завідуючою бібліотекою-філією №41 села Озеро стала Світлана Іванівна Возна, яка працює на цій посаді і до сьогоднішнього дня.
   Сьогодні бібліотека-філія села Озеро розташована в приміщенні дитячого садочка "Казка", де знаходиться і сільська рада. Книжковий фонд бібліотеки налічує більше десяти тисяч екземплярів книг, а також отримує більше як десять найменувань періодичних видань. Обслуговує бібліотека 656 користувачів, з яких 129 дітей.
Книжкові виставки

   В своїй роботі бібліотекар особливу увагу приділяє індивідуальному напрямку, проводиться соціокультурна діяльність, а також значна увага приділяється і бібліографічній роботі, оформленню книжкових виставок і поличок. Займається всім тим в чому полягає щоденна праця бібліотекаря.
   Оскільки всі установи розміщені поряд, то й всі заходи  проводяться в тісній співпраці. Бібліотека співпрацює з сільською радою, школою, дитячим садочком, ветеранською організацією, клубами.
Дошкільнята в гостях у бібліотеки

Бібліотека співпрацює із жіночим клубом
"Віра, Надія, Любов"


В бібліотеці-філії села Озеро

Дитячий куточок
   На даний час бібліотека обслуговує 550 користувачів, з них - 168 дітей. 
   Поряд із традиційними формами роботи впроваджуються і нові: години спілкування, актуальні розмови, прес-калейдоскопи, брейн-ринги, літературні лото, вікторини. В бібліотеці впроваджуються нові підходи до роботи з користувачами, проводиться акція "Подаруй бібліотеці книгу". В бібліотеці-філії с. Озеро проводилися семінари для працівників бібліотек-філій району. Бібліотекар Возна С.І. також відвідувала семінари, школи бібліотечних інновацій, по краєзнавству в інших бібліотеках Ківерцівщини.
   В 2014р. в країні почалася антитерористична операція і наші односельчани виборювали суверинітет і незалежність на Сході України. Бібліотекар с. Озеро Возна С.І. долучилася до написання бібліографічних довідників "Хай знову запахнуть житами поля. А в нас запанує хай мир", де містяться матеріали та бібліографічна інформація про учасників АТО, волонтерів, героїв України, добровольців, капеланів Ківерцівщини, зокрема і про наших односельчан. Також бібліотекар брала участь у написанні наукового збірника "Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ківерцівщина та Олика в історії України та Волині". 
   В 2016р. сільська рада виділила субвенцію на бібліотеку у розмірі 5000 грн. За ці кошти бібліотека-філія придбала нові стільці та повнила книжковий фонд на 79 примірників. 
   Допомагає сьогодні в роботі бібліотеки ноутбук, подарований благодійним фондом І. Єремєєва.


Немає коментарів:

Дописати коментар